Yanlar Kısa Dalgalı Erkek Saç

Dalgalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Dalgalı saça sahip olmak biraz pratik sayılabilir. Saçınızın kesimi iyiyse dağınıklık bir tarza dönüşebilir. Fakat muhteşem bir görünüme kavuşmak için biraz çaba harcamanız gerekmektedir. Dalgalı saçlar daha hassas ve ince olmaya meyillidir. Yağlı olduklarında hemen kendilerini belli edip hoş olmayan görüntüler ortaya çıkarabilirler.

Dalgalı saç konusunda size fikir verecek modeller için buraya tıklayınız.

Dalgalı Saçlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Dalgalı saçlara şekil vermek için besleyici kremler kullanılabilir. Bunun için saçlarınız besleyici krem uygulayın ve yıkayın. Bunu tekrarlayın. Ardından saçlarınızın daha hoş ve şekil verilebilir kıvrımlara sahip olduğunu göreceksiniz. Ayrıca duştan sonrada besleyici kremler ile canlı bir görüntü verebilirsiniz. Dalgalı saça sahip erkekler jöle, wax vb. Yapışkan ürünler kullanmak yerine saçın doğallığını canlılığını koruyacak krem ürünler tercih etmelidir. Yapışkan ürünler saçın dalgalarının belirgin olmamasını sağlar. Islak saçınıza saç yağı uygulayıp doğal yolla kurumasını sağlamakta yine saçınız için iyi olacaktır. Ayrıca dalgalı saçlarda saç kurutma makinesi kullanmak iyi bir görünüme yol açmaz. Yani kısacası dalgalı saç doğallıktan hoşlanır.

Ancak, dalgalı saçınızın uzunluğuna göre, dalgaların keskinliğiyle oynamak için ya da saçlanırınızı modele göre arkaya yatırmak, dik tutmak için saç kurutma makinesi ve wax. vb. ürünler kullanabilirsiniz. 

Dalgalı saça sahip erkekler ince tarak yerine kalın taraklar kullanmalıdırlar. Bu yine saçınızın dalgaları kaybolmayacaktır. Hatta parmaklarınızı kullanarak dalgalı saçlarınıza yön verebilirsiniz.

Kaynakça: https://www.fashionbeans.com/article/best-wavy-hairstyles-for-men/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir