Saçı Sakalına Karışmış

Erkekler Nasıl Saç Uzatabilir?

Çoğu erkek uzun saçın kendisini yakışıp yakışmayacağını merak etmektedir. Çevremize baktığımızda bazı erkeklere uzun saçın çok yakıştığını düşünürken bazılarına ise hiç yakışmadığını düşünürüz. Bunun birçok sebebi vardır. En önemli sebebi ise yüz şeklinin ve tarzın uygun olmamasıdır.  Düzensiz saçlara sahip olmamanız için bu yazımızda size saç uzatma sürecini kolay hale getirecek altın değerinde bilgiler vereceğiz. İşte erkekler nasıl saç uzatabilir ?

Erkekler nasıl saç uzatmalı Bakımsız Uzun Saç
Credit: Google

Yukarıda Bakımsız Olan Uzun Erkek Saç Modelini Görmektesiniz.


Erkekler Nasıl Saç Uzatabilir?

Saç bir erkeğin en önemli aksesuarlarından biridir. Erkeklerin bazıları kısa saç severken bazıları saçını uzatmak istemektedir. Fakat bu uzun bir süreçtir ve sabır gerektirmektedir. Fakat saçın daha hızlı uzamasını sağlayacak doğal yöntemlerde vardır;

Duş Alırken veya Saç Yıkarken Sıcak Su Kullanmayın!

Duş alırken ya da saçınızı yıkarken sıcak su yerine soğuk suya daha yakın bir sıcaklık tercih etmelisiniz. Bu saçlarınızın doğal bir şekilde ve daha hızlı olarak uzamasını sağlamaktadır.

Saçlarınızı Yıkarken Saç Diplerine Masaj Yapın!

Saç diplerine yapılan masaj sizi rahatlatırken aynı zamanda kan dolaşımını arttıracaktır bu durum saçınızın daha kısa sürede uzamasını sağlamaktadır. Bunun dışında gün içerisinde düzenli olarak masaj yapabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenmeye Dikkat Edin!

Evet yanlış duymadınız, Saçlarımız besin ihtiyacının bir kısmını da vücudumuzdan temin etmektedir. Vücudumuz ne kadar sağlıklı olursa saçlar da gerekli mineral ve vitaminleri temin edip uzama sürecini hızlandıracaktır.

Doğal Çözüm Denildiğinde Bitkisel Ürünlerin Payı da Oldukça Yüksektir!

Lavanta yağı, ısırgan otu, ada çayı gibi bitkisel ürünler kullanmakta saçınızın uzama sürecini hızlandırmaktadır.

Bu tip örnekler arttırabilir fakat iş burada bitmiyor, saçlarınız uzamaya başladığında daha fazla sorunla başa çıkmanız gerekecek. Bunun için yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Bakımlı Uzun Saç
Timothy Omundson

Sizde Böyle Bakımlı Saçlara Sahip Olmak İstiyorsanız Rehberimizi Okımaya Devam Edin


Erkekler Saçlarını Uzatırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Saçlarınızı uzatmaya karar verdiyseniz tahmin ettiğiniz üzere saçlarınıza ayırmanız gereken sürede artacaktır. Yani saçınızı kendi haline bırakmak yerine bakım yapmanız gerekmektedir. Peki nasıl bakım yapacağınızı bilmiyor musunuz?

Saçlarınızı düzenli olarak yıkayın!

Saç yıkama sıklığı mevsimlere göre, saçın yağlı ya da kuru olmasına göre, saç tipine göre değişmektedir. Fakat genel olarak yağlı saçlara sahipseniz yağlanma karşıtı saç şampuanlarıyla saçınızı her gün yıkayabilirsiniz. Fakat kuru bir saça sahipseniz 2 günde bir yıkamanız yeterli olacaktır.

Düzenli olarak kestirin!

Saçlar aynı oranda uzamayacağından dolayı kaba kısımlar oluşacaktır ve aynı zamanda kırıklar meydana gelecektir. Bunun için düzenli olarak kestirmeniz gerekmektedir.

Saçlarınızı uzatırken çok fazla şekillendirici sürmeyin!

Bunların yerine nemlendirici el kremi kullanabilirsiniz. “Saçım kabarıyor fakat yine de uzatmak  istiyorum” diyerek asla çok fazla  jöle sürmeyin. Bu seçim saç tellerinizi kaybetmenize neden olabilir. Saçınızı uzatmak çabasıyla tam aksine saçlarınızı kaybedebilirsiniz. Böylece erkekler nasıl saç uzatabilir sorusuna yanıt vermiş olduk.

Uzun Erkek Saç Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir