Erkekler Saçlarını Hangi Sıklıkla Yıkamalıdır ?

Öncelikle her gün olmadığını net bir şekilde söyleyelim 🙂

Çoğu erkek şampuanu her gün kullanıldığında saçlardaki yağı ortadan kaldırır. Şampuan, kafa derisinin sebumunu azaltır. Sebum, yağ bezleri tarafından salgılanan bir maddedir. Cilde ve saça nem veren bu madde, saçların nemli ve sağlıklı olmasını sağlar. Sebum üretimi hormonlarla ilişkilidir. Eğer saçlarınız kuruysa, yağ bezleriniz sebum üretmek için daha fazla çaba harcayacaktır.

Eğer kafanızda bulunana yağ bezlerinin daha az yağ üretmesini istiyorsanız, iki üç hafta boyunca, gün aşırı saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Ardından haftada 2 kere şampuanlayabilirsiniz. Saç yağlanmanız daha fazlaysa her gün saçlanırınzı yıkayabilirsiniz. Saçlarını iyi durulamanız, saç sağlığı için önemlidir. Ter ve yağdan kurtulmak için uygun kremler satın alarak saçınıza masaj yaparak krem uygulayabilirsiniz. İnternette yapacağınız kısa bir araştırma ile bu ürünleri bulabilirsiniz.

Normal olarak yazın daha fazla, kışın daha az duş alacaksınız. Duştan sonra besleyici krem kullanabilirsiniz. Tazelenmek ve temizlenmek için vaktinizin olmadığı zamanlarda kuru saç temizleyici spreyler harika bir üründür. Ayrıca saçlarınızı daha hacimli olmasını sağlar.

Kepek şampuanlarıyla saçlarınızı kaşınma ve kepekten korur. Genelde kepek şampuanları saçları fazlasıyla kuruturlar. Bu yüzden her gün kullanılmamalıdır.   

ÖZETLE ; Saçınızı kurutmadan, sağlıklı görünümünü kaybetmesine izin vermeyeceğiniz bir sıklıkla yıkamalısınız. Saçlarınız çok yıpranıyor ise besleyici kullanmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir